Kariéra

O nás

O nás

Základní údaje

EP Industries

O nás

Společnost Enpro Energo, s.r.o. vznikla červenci 2010 vyčleněním jedné z divizí společnosti I&C Energo do samostatné dceřiné společnosti se sídlem ve Valašském Meziříčí. V rámci svých podnikatelských aktivit se zabývá zejména projektováním elektrických zařízení a projektovou a inženýrskou činností ve výstavbě. Jde převážně o oblast elektrických distribučních sítí a rozvoden.

ENPRO Energo s.r.o. od svého založení provozuje činnost převážně na území Severní a částečně i Střední Moravy. Z toho plyne i organizační uspořádání společnosti, které je regionálně členěno na oddělení a oblastní pracoviště, umístěná v těchto městech:

PřerovZábřeh OpavaFrýdek Místek
OlomoucOstravaValašské Meziříčí

V lednu 2011 získala společnost certifikát ISO 9001:2009. Kopie certifikátu k náhledu nebo stažení lze nalézt zde.

K 1.1.2014 došlo k fúzi společností ENPRO Energo s.r.o. a ENPROSPOL s.r.o., nástupnickou organizací se stala společnost ENPRO Energo s.r.o. Tím došlo k rozšíření aktivit společnosti na území Severních Čech s oblastními pracovišti ve městech:

DěčínLounyLiberecÚstí nad Labem

Historie

Společnost ENPRO Energo s.r.o. prošla za dobu své existence několika změnami vlastnických vztahů i organizační struktury.

Původní společnost ENPRO, a.s. byla založena 7.4.2004 jako 100% dceřiná společnost Severomoravské energetiky, a.s., sídlo společnosti bylo v Přerově. Běžná činnost byla zahájena k 1.6.2004 převzetím všech aktivit projekčních složek Severomoravské energetiky a.s. a jejich dceřiných společností STMEM a.s. a MSEM a.s. včetně zaměstnanců projekčních oddělení. ENPRO a.s. tak navázala na dlouholetou tradici projektování v oboru elektroenergetika. V době založení zde pracovalo 47 zaměstnanců.

K 1.1.2008 došlo k fúzi společnosti ENPRO a.s. se společností I&C Energo a.s. Zároveň došlo k zániku původní společnosti, která se tímto stala samostatnou divizí v rámci společnosti I&C Energo.

Společnost ENPRO Energo, s.r.o. vznikla k 1.7.2010 vyčleněním divize Enpro ze společnosti I&C Energo do samostatné dceřiné společnosti. Jediným vlastníkem se stala mateřská společnost I&C Energo. Sídlo společnosti je ve Valašském Meziříčí. V současné době pracuje na devíti oblastních pracovištích společnosti 75 zaměstnanců, zabývajících se převážně projektováním elektrických zařízení a projektovou a inženýrskou činností ve výstavbě. Jde především o oblast elektrických distribučních sítí a rozvoden.

Od 2.3. 2021 je jediným vlastníkem společnosti ENPRO Energo s.r.o. společnost ED Holding a.s.. Společnost ENPRO Energo s.r.o. je zapsaná v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 35598.

Společnost ENPRO Energo s.r.o. je součástí skupiny EP INDUSTRIES, a.s., která patří mezi nejvýznamnější průmyslová uskupení v České republice. Zahrnuje celou řadu podniků, které působí v segmentech energetického strojírenství, dopravní infrastruktury a automobilového průmyslu.